Ogólnopolski Związek Zawodowy Pracowników Ochrony w Lublinie
ul. Krochmalna 4
20-401 Lublin
Telefon:  081 534-81-22

I TY MOŻESZ DO
NAS DOŁĄCZYĆ !!!

PROGRAM UBEZPIECZEŃ GRUPOWYCH

Z dniem 01.06.2018 wystartował program ubezpieczeń grupowych. Zapraszamy do zapoznania się z ofertą.

02.10.2020

W dniu 02.10.2020 Ogólnopolski Związek Zawodowy Pracowników Ochrony dołączył do Federacji Związków Zawodowych Służb Mundurowych Województwa Lubelskiego. W galerii zostały zamieszczone zdjęcia z tego wydarzenia.

Tniemy ceny kredytu konsolidacyjnego

Szczegóły do zobaczenia w zakładce nowości!

Podwyżka płacy minimalnej w 2023 r.

Super User
Kategoria:

Ostatecznie w przyszłym roku czeka nas dwukrotne podniesienie płacy minimalnej:

  • od 1 stycznia 2023 r. minimalne wynagrodzenie ma wynosić 3490 zł (ok. 2700 zł netto), a minimalne wynagrodzenie godzinowe 22,80 zł;
  • od 1 lipca 2023 r. minimalne wynagrodzenie ma wynosić 3600 zł (ponad 2780 zł netto), a minimalne wynagrodzenie godzinowe 23,50 zł.

Warto zaznaczy, że dwukrotna zmiana kwot nie jest pomysłem rządu, a wynika wprost z obowiązujących przepisów. To efekt inflacji, która nakłada na władze taki obowiązek. Gdy w ustawie budżetowej prognozowany wskaźnik przekracza 5 proc., to najniższą krajową trzeba podnieść od stycznia, a później od lipca.

W jaki sposób zmęczony, z przepracowania pracownik ochrony/konwojent może odpocząć w wakacje?

Super User
Kategoria:

Okres urlopowy/wakacje, upały, uciążliwe noszenie ciężkiego wyposarzenia konwojenta, częste usterki klimatyzacji w pojazdach, brak możliwości zaplanowania należnych przerw w pracy, a czasami niewystarczająca ilość napojów w trakcie kilkunastogodzinnej pracy oraz możliwości zmiany lub wyprania przepoconej odzieży służbowej wykorzystywanej w trakcie wykonywania pracy i dodatkowo zadań zleconych powinny skłaniać pracowników do szukania zasłużonego odpoczynku.

Czytaj więcej: W jaki sposób zmęczony, z przepracowania pracownik ochrony/konwojent może odpocząć w wakacje?

Obowiązki pracodawców w czasie upałów

Super User
Kategoria:

Ministerstwo Rodziny i Polityki Społecznej w opublikowanym komunikacie zwróciło uwagę, że wysokie temperatury mogą mieć wpływ nie tylko na wydajność pracy, ale i na bezpieczeństwo pracownika.

Kodeks pracy określa obowiązki pracodawcy dotyczące zapewnienia bezpiecznych i higienicznych warunków pracy – również biorąc pod uwagę zmieniające się warunki wykonywania pracy w związku np. z upałem.

Czytaj więcej: Obowiązki pracodawców w czasie upałów

Planowane podwyżki płacy minimalnej w 2023r.

Super User
Kategoria:

Dwie podwyżki płacy minimalnej. Wynagrodzenie wzrośnie o 490 zł

- Rozważamy podwyżkę minimalnego wynagrodzenia od początku 2023 r. do 3350 zł, a od lipca do 3500 zł – wynika ze słów Marleny Maląg, minister rodziny i polityki społecznej na czwartkowym posiedzeniu Rady Dialogu Społecznego. Ze względu na wysoką inflację przepisy przewidują, że poza tradycyjnym ustawowym podniesieniem tego wynagrodzenia od stycznia, w lipcu powinna nastąpić także druga podwyżka. To pierwsza taka operacja w historii.

Jak wynika ze słów Marleny Maląg, minister rodziny, pracy i polityki społecznej rząd planuje podwyżkę z obecnych 3010 zł do 3350 zł od stycznia i 3500 zł od lipca

Jak podaje "Rzeczpospolita", ostateczna propozycja rządu w sprawie wzrostu minimalnego wynagrodzenia w 2023 r. będzie znana najpóźniej 15 czerwca. 

Dwie podwyżki. Pierwszy raz w historii

Ze względu na wysoką inflację przepisy przewidują, że poza tradycyjnym ustawowym podniesieniem tego wynagrodzenia od stycznia, w lipcu powinna nastąpić także druga podwyżka. To pierwsza taka operacja w historii przepisów o minimalnym wynagrodzeniu. Zgodne z obowiązującymi przepisami ta podwyżka w przyszłym roku powinna wynieść co najmniej 406 zł (związkowcy wskazują na co najmniej 411 zł