Ogólnopolski Związek Zawodowy Pracowników Ochrony w Lublinie
ul. Krochmalna 4
20-401 Lublin
Telefon:  081 534-81-22

I TY MOŻESZ DO
NAS DOŁĄCZYĆ !!!

PROGRAM UBEZPIECZEŃ GRUPOWYCH

Z dniem 01.06.2018 wystartował program ubezpieczeń grupowych. Zapraszamy do zapoznania się z ofertą.

02.10.2020

W dniu 02.10.2020 Ogólnopolski Związek Zawodowy Pracowników Ochrony dołączył do Federacji Związków Zawodowych Służb Mundurowych Województwa Lubelskiego. W galerii zostały zamieszczone zdjęcia z tego wydarzenia.

Tniemy ceny kredytu konsolidacyjnego

Szczegóły do zobaczenia w zakładce nowości!

Umowa zlecenie, a wypadek w pracy

Super User
Kategoria:

Wypadek przy pracy – zarówno dla poszkodowanego, jak i osoby zatrudniającej – jest bardzo stresującą sytuacją, z którą wiąże się wiele formalności. Zleceniobiorcy zazwyczaj obawiają się, że nie mają prawa do zasiłku z ZUS-u z tytułu wypadku, a znowu na zleceniodawcach leży obowiązek poprawnego rozliczenia poszkodowanego. Czy wypadek przy pracy zleceniobiorcy już w pierwszym dniu pracy jest podstawą do wypłaty poszkodowanemu zasiłku?

Czytaj więcej: Umowa zlecenie, a wypadek w pracy

Umowa zlecenie, a L4

Super User
Kategoria:

Płatne L4 przysługuje zleceniobiorcom, którzy dobrowolnie płacą składki na ubezpieczenie chorobowe

Zwolnienie lekarskie pozwala chorym pracownikom spokojnie odpoczywać i wracać do zdrowia bez obaw, że zostanie się całkowicie bez środków do życia. Wysokość, czas wypłacania świadczeń zależą od przyczyny niedyspozycji i innych czynników. Jeśli zleceniobiorca chce być objęty ubezpieczeniem chorobowym, musi złożyć u zleceniodawcy odpowiednią deklarację – przedsiębiorca ma obowiązek zarejestrować ją w ZUS-ie.

Czytaj więcej: Umowa zlecenie, a L4

Umowa zlecenie

Super User
Kategoria:

Umowa zlecenie jako jedna z umów cywilnoprawnych jest elastyczniejsza niż standardowa umowa o pracę, co sprawia, że z punktu widzenia pracodawców jest o wiele bardziej atrakcyjną (bo korzystną) formą zatrudnienia. Umowę zlecenie można podpisać na dowolny okres, w związku z czym nierzadko dochodzi do jej rozwiązania. Jak złożyć wypowiedzenie umowy zlecenia?

Czytaj więcej: Umowa zlecenie